Napisz do nas!

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Kontakt

niezapomnianecmentarze@gmail.com

Przydatne linki:

23 września 2021

Spotkanie Inicjatywy 30 września!

Drodzy Państwo, przypominamy, że już za tydzień, 30 września (czwartek) w godz. 18.00-20.00 odbędzie się pierwsze po wakacyjnej przerwie spotkanie online naszej Inicjatywy pod tytułem: „Opis cmentarza – praktyczne wskazówki”. Poprowadzi je pan Krzysztof Bielawski.
 
Spotkanie odbędzie się na platformie ZOOM:
Meeting ID: 987 3166 9280 Passcode: 966588
 
Nasz ekspert opowie między innymi o tym jak sporządzić opis cmentarza z uwzględnieniem położenia, historii i stanu zachowania, a także o tym jakie opisy mogą być przydatne do popularyzacji wiedzy i składania wniosków grantowych. Odpowie też na Państwa pytania.
 
Krzysztof Bielawski - Badacz cmentarzy żydowskich, publicysta. Absolwent Wyższej Szkoły Turystyki i Hotelarstwa w Warszawie oraz Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego (kierunek: Historia i kultura Żydów). Doktorant na Wydziale Historii Uniwersytetu Warszawskiego. Założyciel strony internetowej  www.cmentarze-­zydowskie.pl . Specjalista do spraw dziedzictwa żydowskiego w Centrum Informacji Historycznej Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Członek Rady Koalicji Opiekunów Cmentarzy Żydowskich w Polsce. Autor książki Zagłada cmentarzy żydowskich (2020) oraz artykułów publikowanych na łamach m.in. „Kwartalnika Historii Żydów”, „Miasteczka Poznań”, „Spotkań z Zabytkami”, rocznika Zagłada Żydów. Studia i Materiały, portali Wirtualny Sztetl, Jewish.pl. Uczestniczy w spotkaniach grupy, a następnie Inicjatywy (Nie)zapomniane cmentarze od 2019 roku.